MARIHUANA

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

STÁTNÍ SYMBOLY

 

Velký státní znak

Velký státní znak je tvořen čtvercovým polem. Na prvním a čtvrtém poli je stříbrný dvouocasý lev, se zlatou korunkou na červeném pozadí. Ve druhém poli je stříbrno-červená šachovaná orlice, se zlatou korunkou na modrém pozadí. Ve třetím poli je černá orlice, se zlatou korunkou a stříbrným půlměsícem zakončeným jetelovými trojlístky a křížem, je na zlatém pozadí. Každé pole symbolizuje určitou část území, podle pořadí: Čechy, Morava, Slezsko a poslední pole symbolizuje celou Českou republiku.

   

 

Malý státní znak

Malý státní znak tvoří červený štít, v němž je vyobrazen stříbrný dvouocasý lev, se zlatou korunkou.

 

 

 

   

 

Státní barvy

Státní barvy jsou bílá, červená a modrá v uvedeném pořadí.

 

 

 

Státní vlajka

Státní vlajka je tvořena horním bílým pruhem a dolním červeným, do nichž je vsunut modrý žerďový klín. Poměr šířky vlajky k její délce je 2:3. Při horizontálním vyobrazení vlajky je modrý klín nahoře, vlevo je bílý pruh a vpravo vždy pruh červený.

 

   

 

Vlajka prezidenta republiky (Prezidentská standarta)

Vlajka prezidenta republiky je čtvercového tvaru na bílém pozadí. Okraje jsou lemovány střídavě barvou bílou, červenou a modrou. Uprostřed pole je velký státní znak, pod nímž je na červené stužce vyobrazen bílý nápis "PRAVDA VÍTĚZÍ". Nápis je podložen zlatými lipovými ratolestmi.

 

   

 

Státní pečeť

Státní pečeť tvoří státní znak, umístěný uprostřed. Kolem znaku se obtáčí lipové ratolesti. Okolo znaku je opis "ČESKÁ REPUBLIKA". Pečetidlo státní pečeti uchovává prezident republiky.

 

   

 

Státní hymna

Státní hymnu České republiky tvoří první sloka písně "Kde domov můj" z české divadelní hry "Fidlovačka". Autorem textu je Josef Kajetán Tyl, hudbu složil František Škroup.

 

 

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.