MARIHUANA

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

RECEPTY

Dietní konopné sušenky

150g konopných semen semletých na mouku 25g loupaných konopných semen 25g sezamových semínek 1 čajová lžička prášku do pečiva 1 čajová lžička pšeničných klíčků 25g konopného másla, nebo jiného másla 2 polévkové lžíce konopného, sojového mléka

Předehřejeme troubu na 190°C. V misce vetřete do másla semínka, prášek do pečiva a všechny ostatní přísady. Přilijte mléko a rukama vypracujte tuhé těsto. Posypte ho moukou a mletými semínky. Vykrájejte půl centimetru silné čtverečky a pečte na vymaštěném plechu 10minut.

Arašídové koláčky

V míse promíchejte 2 šálky mouky, 11 šálku arašídového másla, 2 či 3 vejce, 3 šálku medu, 1 šálek másla 1 čajovou lžičku prášku do pečiva, 1 čajové lžičky soli a 60g jemně prosáté marihuany. Jednotlivé směsi dobře rozmíchejte. Lžící dělejte na plech malé kopečky a trochu je zmáčkněte vidličkou. Pečte ve vyhřáté troubě asi 10 - 12 minut při 190°C.

Konopný koktejl

Smíchejte přibližně 15g jemně rozdrobených marihuanových listů a květů a 1 litru smetany a mléka (půl na půl). Přidejte zarovnanou lžičku lecitinových granulí. Rozmixujte. Vařte na mírném plameni 10 minut. Ještě za tepla přimíchejte několik polévkových lžic medu. Přelijte opět do mixéru, přidejte 1 čajové lžičky vanilkové esence a dejte zchladit na několik hodit. Před konzumací opět promixujte.

re

Několik slov úvodem:

Vážený čtenáři. Tato sbírka kuchařských receptů je určena pro toho, kdo se nebojí experimentovat v kuchyni, má rád konopí, čaj a eventuálně jiné přírodní drogy. Pokrmy zde popsané mohou kromě chuťového prožitku člověku skýtat i estetické a psychotropní zážitky. Měly by být tudíž přijímány jako určitý slavnostní obřad, který uvolní napětí a stres nahromaděný v každém znás a umožní nám intenzívněji prožít chvíle radosti a pohody s osobami blízkými našemu srdci.

Většina receptů z konopí se kterými jsem přišel do styku vyžadovala poměrně složitou přípravu, pohybující se někdy až na hranici alchymie. Výsledkem byl produkt silných psychotropních účinků, chuťově však často diskutabilní. Recepty zde uvedené vycházejí z naší praxe a jsou poctivě odzkoušené. Nevyžadují nijakou zvláštní dovednost, ale trochu kulinářské zručnosti nezaškodí. Když jsme to zvládli my, zvládnete to taky!


Dobrou chuť a příjemnou pohodu přejí autoři.


MARIHUANOVÉ MÁSLO:

Dejte vařit vodu. Do vařící vody vhoďte máslo. Až se máslo ve vodě rozpustí, přidejte co nejdrobněji nakrájené konopí. Může být sušené i čerstvé. Mohou být i samčí rostliny. Můžete dát i komplet celou rostlinu. Idea je následující: V másle se rozpustí THC a ve vodě se rozpustí látky chuťově nežádoucí. Vařte směs vody, másla a trávy, alespoň hodinu. Čím déle, tím lépe. Na závěr přefiltrujte směs přes nějaké plátno, nebo třeba přes kávový filtr. Získanou nať vyhoďte. Směs vody a másla dejte do ledničky. Máslo ztuhne a půjde oddělit od vody. Vodu vylijete, máslo si užijte.

POSVÁTNÉ INDICKÉ GHÍ:


Do hrnce dejte rozpustit asi půl kila másla nebo ghí. Po jeho rozpuštění přisypte asi 100 g nebo více marihuany, kterou jste před tím mezi prsty rozemnuli na jemno. Máslo přiveďte pomalu do mírného varu a na slabém ohni je za stálého míchání nechejte několik minut povařit, až dostane nádech zelenavé barvy podobné vysušené rostlině. Poté máslo opatrně přeceďte do přichystané nádoby tak, aby kašovitá sedlina zůstala na dně hrnce. Rozmočené lístečky obsahují ještě množství másla, zmáčkněte je proto lžicí popřípadě nakloněný hrnec trochu přihřejte, zbytek ze dna pak přeceďte přes jemné sítko. Nechcete-li aby hotové máslo obsahovalo jemný kal z rostlin, přefiltrujte je přes kousek mušelínu nebo několik vrstev plátna. Použité lístky nevyhazujte dají se stále ještě použít. Chcete-li extra sílu, můžete do scezené ho másla zamíchat ještě další rozemnuté lístky. Druhá várka trávy nyní nasákne takřka všechno konopné máslo. Sceďte je jako předtím, přičemž opětovně vylisujete z lístečků co nejvíce tuku. Konopné máslo přelijte do sklenic s uzávěrem a uskladněte v lednici nebo mrazáku.

ČOKOLÁDA:

Postavte dva hrnce na sebe tak, aby dno horního tvořilo víko spodního. Do spodního hrnce dejte vodu a uveďte ji do varu. Do horního hrnce, který je ze spodu zahříván vřící vodou, takže jeho teplota nepřekročí 100 stupňů celsia, dejte rozpustit marihuanové máslo. Přidejte kakao a cukr, rozmíchejte. Míchejte důkladně, aby se cukr dobře rozpustil. Můžete přidat kokos, oříšky, mléko... Nechejte ztuhnout v ledničce.

BHANG:

2 hrnky vody

1 unce (28 g) čerstvé marihuany

4 hrnky teplého mléka

2 polévkové lžíce loupaných a drcených mandlí

1/8 čajové lžičky garam masala (směs hřebíčku, skořice a kardamonu)

1/4 čajové lžičky mletého zázvoru

1 hrnek cukru

Uveďte vodu do varu. Přidejte marihuanu, přikryjte pokličkou a nechte asi 7 minut vařit. Vodu sceďte do jiného hrnce, vymačkejte tam i všechnu zbylou vodu z konopí. Konopí dejte do hmoždíře, přidejte dvě čajové lžičky teplého mléka a rozmělněte dohromady. Vymačkejte mléko z trávy do jiného hrnce. Opakujte, dokud nespotřebujete asi půl hrnku mléka (4-5 krát). Marihuana je nyní na kaši. Přidejte k ní drcené mandle a trochu teplého mléka. Dejte do hmoždíře a rozmělněte na pastu. Pastu vymačkejte, a postup opakujte, dokud vám nezbude jen pár vláken a zbytky z mandlí. Tento zbytek zahoďte. Zkombinujte všechny tekutiny, které jste získali včetně vody, ve které se konopí vařilo. Přidejte garam masala, zázvor. Oslaďte cukrem, dolijte zbylým mlékem. Vychlaďte a radujte se. Příprava je poměrně pracná a proto je jídlo určeno jako oběť pro Šivu.

HORKÉ MÁSLOVÉ BHANG:

V hrnci dejte rozpustit asi 60 g másla nebo ghí. Rozdrolte vetší hrst marihuanových palic nebo listů (10-15 g) a přimíchejte do rozpuštěného másla. Za stálého míchání vařte na středním plameni asi jednu minutu. Hrnec nyní odstavte a přilijte do něj zhruba 230 ml vodky. Vraťte směs na hořák a za stálého míchání nechte vařit dalších asi 30 vteřin. Během této doby můžete do směsi přimíchat dvě kardamonová semena roztlučená v hmoždíři na prášek. Individuálním chutím se však meze nekladou a do nápoje lze přidat třeba skořici, hřebíček nebo muškátový oříšek, anebo nekořenit vůbec. Další možností, kterou máte, je změna obsahu alkoholu v nápoji. Ten může mít sílu horkého máslového grogu, nebo delším vařením se z něj dá připravit nápoj svou silou podobný svařenému vínu. Po mírném povaření tekutiny sceďte. Použijte k tomu lžíce, abyste z rozmočené usazeniny dostali všechny šťávy. Takto vymačkané lístky buď vyhoďte, nebo je povařte s čerstvou várkou vodky. Hotový nápoj můžete přisladit trochou medu.

MAJUN:

Slovem majun je v některých provinciích Indie nazýván silný džem. Jeden způsobu přípravy zní: pod grilem opečte dozlatova 7 g čistých marihuanových palic rozložených na suché pánvičce. Dávejte přitom pozor, abyste je nespálili. Opečenou trávu roztlučte v hmoždíři a pak rozmíchejte s 1 šálkem nasekaných datlí, 1/2 šálkem rozinek, 1/2 šálkem pomletých vlašských ořechů, pomletý muškátovým oříškem, anýzovými semínky a zázvorem ( od každého čajovou lžičku) a 1/2 šálkem medu. Směs vyškrabte do rendlíku, přilijte 1/2 šálku vody, a nechejte vařit, až všechny ingredience změknou a dají se dobře promíchat. Ještě za horka přidejte 2 polévkové lžíce rozpuštěného másla nebo ghí a asi 5 minut povařte na mírném plameni. Nakonec směs nalijte do sklenice s uzávěrem a dejte ztuhnout do lednice.

HAMENTASHEN:

Jedná se o jiný druh hašišového džemu. Rozetřete 2 šálky švestkového nebo jablečného másla, 1/2 šálku mletých mandlí, 1 polévkovou lžíci citrónové šťávy, 1/2 až 1 čajovou lžičku mleté skořice a 7 gramů roztlučeného hašiše. Vše důkladně promíchejte, vyškrabte do sklenice s uzávěrem a dejte ztuhnout do sklenice.

ARAŠÍDOVÉ KOLÁČKY:

Aktivní pryskyřice se během pečení rozpustí v arašídovém másle, tudíž není zapotřebí žádných konopných polotovarů.

V míse promíchejte 2 šálky mouky, 1 1/2 šálku arašídového másla 2-3 vejce 3/4 šálku medu, 1 šálek másla 1 čajovou lžičku prášku do pečiva 1/2 čajové lžičky soli a 60 g jemně prosáklé marihuany.Chcete-li aby měl recept větší sílu, místo obyčejného másla přimíchejte máslo konopné. Jednotlivé příměsi dobře rozmíchejte. Lžicí naberte vždy trochu těstíčka a dejte jej na plech. Jednotlivé kopečky trochu zmáčkněte vidličkou. do vyhřáté trouby a pečte zhruba 10 až 12 minut při teplotě okolo 190 stupňů celsia. Dávejte pozor, abyste koláčky nespálili. Místo marihuany se dá použít také hašiš nebo haš olej.stejně tak arašídové máslo lze nahradit jiným oříškovým máslem.

ZELEŇ Z ACAPULCA:

Smíchejte 3 polévkové lžice vinného octa, 2 čajové lžičky chilli koření a 1/2 šálku rozmělněné marihuany. Nechejte stát asi 1 hodinu v klidu, aby lístky trochu nabobtnaly. Přidejte 3 zralé plody avokáda a 1/2 šálku jemně nasekané cibule. Vše dobře promíchejte vidličkou, až vám vznikne jakási nazelenalá kaše. Podávejte jako hustou omáčku.

Tuto omáčku můžete obměnit když, marihuanové lístky několik minut pražíte na pánvi v 1/2 šálku olivového oleje. Směs oleje a konopí pak smíchejte s avokádem, cibulí a chilli kořením. Trochou citrónové šťávy dodáte pikantní chuť.

KANDOVANÉ KULIČKY:


Tento recept nevyžaduje žádné zvláštní přípravy konopného materiálu. Lze jej vyrobit z ganji, hašiše nebo haš oleje. Navíc se nemusí vařit. Smíchejte 1/4 kg ořechového másla ( kešu nebo mandlové) s přibližně 30 g rozemnuté nebo jemně nasekané marihuany, 15 až 30 g roztlučeného hašiše nebo 5 až 15 gramy haš oleje. Přidejte několik polévkových lžic medu dle chuti a trochou od všeho, co máte rádi: sušený rybíz, nastrouhaný kokos, pomerančovou nebo citrónovou kůru aj. Směs zpracujte, až jsou všechny ingredience dobře smíchány. V dlaních z těsta vyválejte kuličky. Každou zvlášť zabalte do celofánu a uchovejte v lednici, aby máslo nežluklo.

KARÍ HAŠ:

Směs připravíte smícháním 1 dílu kari koření s 3-4 díly práškového hašiše. Vhodný je zvláště světlí charas, ale ten se u nás těžko dostane. V uvedeném poměru naplňte dózu a důkladně koření s hašišem protřepte. Vhodné je použití do lehčího jídla obsahující kari koření.

HAŠ OLEJOVÝ MED:

V malém kastrolku dejte na malý oheň rozpustit ghí ( 1 polévkovou lžici na 1g haš oleje). Za stálého míchání přilijte požadované množství haš oleje. Pokud se nerozpouští, zvyšte o něco teplotu. Jakmile jsou jednotlivé produkty důkladně smíchány, přimíchejte na každý gram haš oleje půl šálku medu (asi 100 ml). Med s tukem míchejte tak dlouho, až se ingredience dobře spojí. Hotový med nalijte ještě za tepla do sklenice a nechte vychladnout. Poté uzavřete víčkem a uložte.

Část receptů pochází z knihy "Vaříme s konopím". Vlastní fantazii se meze nekladou, takže si je upravte jak chcete. Nezapomeňte že THC se rozpouští v tucích (máslo, olej) nebo v alkoholu. Ne ve vodě! Konopí míchejte s menšími pokrmy jeho účinky jsou větší než při nadměrném množství jídla (část by se bez užitku vyloučila) a jeto levnější, protože aby jste se dostali do stejného stavu musíte použít více marihuany.Psychotropní nádivka z konopných semínek podle Kiefa
Před časem se v některých specializovaných prodejnách objevila půlkilová balení konopného semene. Znám dost lidí, kteří si toho v prvotním nadšení nakoupili haffo, ale teď nevědí jak se získanou delikatesou naložit. Zde je jeden věru poctivě odzkoušený recept, se kterým nám vydatně pomáhali naši rodiče, za což jim patří náš dík.

Motto: Kdo tvrdí, že konopná semena neobsahují THC, kecá!

Připravíme si:
200g konopných semen, 100g máku, trochu dětských piškotů, perník na strouhání (nikoliv pervitin!), cukr, mléko.

Konopná semena přebereme, vyndáme klacíky a podobné příměsi, pak je těsně před namletím nasypeme do kastrolu s vodou - kameny a písek jdou ke dnu a cedníkem můžete vybrat mokrá semínka. Tato technologie oddělení zrna od plev dle Kiefa se osvědčila nejlépe.
Poté semínka a mák umeleme na strojku na mák.
Vše vaříme v mléce na velmi mírném ohni asi půl až třičtvrtě hodiny. Za úporného míchání zahuštujeme piškoty a strouhaným perníkem až vznikne velmi hustá kaše. Během vaření přisladíme jak je ctěná libost. Já osobně doporučuji sladit medem či alespoň glukózou.
Po vychladnutí můžeme použít tuto nádivku jako náplň do českých buchet, kynuté bábovky, moravských koláčů, či ji sníst samotnou. Mně se nejvíce osvědčila do buchet, kde se obsah THC témeř nesníží pečením. Konopné buchtičky jsou delikátní chuti, ale mají jednu zákeřnou vlastnost jako všechny pokrmy z konopí. Ůčinek se projeví asi za hodinu, takže pozor na obžerství! Dospělému člověku stačí dvě až tři buchty, velmi vhodné zapíjet dobrým čajem, např. AHMAD - English Breakfast No.1
Cejlonský čaj podle MECHa, porce pro 2 osoby
POZOR! Recept není vhodný pro lidi se srdečními potížemi !

Motto: Tento drink mne naučil vařit kozel, který se stal zahradníkem....

Do varu uvedeme necelého půl litru vody ve smaltovaném hrnci, poté co voda přejde varem, přisypeme dvě zarovnané polévkové lžíce kvalitního Cejlonského raního čaje. (Množství čaje lze upravit podle naturelu konzumentů) Nálev necháme 4 minuty odstát a pak scedíme nejlépe do širšího keramického hrnku. Přidáme asi 5 polévkových lžic medu (kdo med nerad, může dextrózu -Glukopur z lékárny, nikoliv však řepný cukr), neslazené kondenzované mléko a kávovou lžičku másla (lze vynechat). Pijeme zásadně horké.

Po vypití takového drinku se vás zmocní lehká euforie a pocit tepla a blaženosti se rozhostí vaším tělem. Je to enegretická bomba, ať vám to neutrhne hlavu!


Tvarohové karbanátky s konopím podle Magdaleny
Tento recept se hodí pro nějakou delší párty. Kazdý, kdo si přečte v úvodu slovo „tvarohové" je předem jat velkou nedůvěrou. O to příjemněji bude překvapen výsledkem!

Množství asi na deset karbanátků.

Jedna kostka tučného tvarohu (míchaný tvaroh ve vaničce není vhodný)
150g nastrouhaného tvrdého sýra (Cihla, Eidam ..)
3 lžíce ovesných vloček
1 vejce
sůl, majoránka, pepř, česnek (kdo rád)
konopí na vaření, na jemno umleté na kávovém strojku
Z těchto ingrediencí smícháme těsto které necháme při pokojové teplotě několik hodin uležet. Poté z těsta tvoříme lžící větší noky, obalujeme ve strouhance a smažíme na rozpáleném oleji. Podáváme se zeleninovými přílohami a tmavým chlebem. Účinnek se dostavuje asi během jedné až dvou hodin.Mojmírovy sýrové konopky
Tento recept (samozřejmě bez konopí) jsem před lety, coby dítko přičinlivé, myšlenek nevinných, objevil v časpise „Sedmička pionýrů“. Koho by tenkrát napadlo, jak báječně se osvědčí.

Motto: Buď připraven !

200g tvrdého sýra, vhodný je Eidam, cihla a pod.
200g kvalitního másla
200g hladké mouky
1 vejce
Koření - kmín, mák, sezamové semínko, hrubou sůl na posypání
Jemně nadrcené kvalitnější konopí podle uvážení, doporučuji 10g
Sýr nastrouháme na jemném struhadle, přidáme máslo, mouku, vaječný žloutek (bílek oddělíme, budeme ho potřebovat) a konopí. Vypracujeme tvárné těsto, které necháme několik hodin uležet při pokojové teplotě. Pak vyválíme asi 5mm silnou placku, ze které vykrájíme, např. pomocí cukrářského kolečka, čtverečky. Vykrájené tvary potřeme rozšlehaným bílkem, posypeme solí, kmínem, nebo jiným výše zmíněným kořením. Opatrně přendáme na plech a pečeme do zlatavé barvy. Pozor, konopky se pečou pomerně krátce a snadno se připálí, nejvyšší ostražitost je na místě.

Tyto velmi chutné a pikantní krekry je vhodné pojídat k těžšímu čínskému zelenému čaji, sázel bych na něco od Kwong Sang. Opět apeluji na vaši střídmost, méně někdy znamená více. Účinky se dostavují asi po hodině.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.