MARIHUANA

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

JAK KONZUMOVAT MARIHUANU

Základní a nejrozšířenější možností je kouření. Buď pomocí jakékoliv dýmky, nebo ubalením cigarety - jointa, slangově špeka či brka. Kouření má klady v tom, že se prakticky nemůžete nijak předávkovat. V případě, že máte dost, přestanete kouřit. Nevýhodou je 10x více dehtu než v běžné cigaretě. Kouření z dýmky je velmi rozmanité, v obchodě je celá řada různých levnějších či dražších dýmek, od kapesní každodenní "jednoprdovky" až po vodní dýmky, které alespoň přefiltrují část špatných zplodin a schladí kouř. Nouzově se používají třeba i PET lahve apod.


Reakce na zkouření bývá okamžitá - organizmus v tomto případě funguje naprosto fantasticky. Pokud ne, možná jste dostali opravdovou trávu a naletěli jste. Pokud inhalujete správně a máte kvalitní vzorek, máte jistotu vítězství.

Druhou možností je přimíchat "zelí" do jídla. To však nemůžete dělat pouhým přisypáním do běžné stravy, marihuana má drobné chloupky a ty by vám mohly poškrábat sliznice. Navíc THC by se z rostliny neuvolnilo. Proto se nechává canabis vyluhovat v tuku (máslo apod.), mléku či alkoholu. Přesný návod si jednoduše najdete na internetu nebo si koupíte jakoukoliv kuchařku, např. Vaříme s konopím. Při této konzumaci dochází k mírně jiným stavům, nástup opojení záleží na trávicím traktu a někdy trvá i desítky minut. Nejčastěji se pečou různé buchty či koláčky. Samotné konopné máslo či mléko jsou totiž dosti nechutné. Ti otrlejší si je však dávají do čaje.

Co se stane po konzumaci konopí?

Po požití trávy dochází ke stavu podobnému opilosti - ovšem s řadou odlišností:

- nejdříve dochází ke stavu blaženosti. Jste rádi, že jste přečkali stav, kde jste nemohli kouřit a jste opět v opojení. Pak se dostavuje hyperaktivita - mozek běží na plné obrátky a máte dojem, že zachráníte celý svět. Běháte od jednoho k druhému a pokud jste doma, tak si třeba užijete jindy nepříjemné uklízení. Prostě pohoda. Jak kouříte dál a dál, mění se hyperaktivita v otupělost. Najednou se nemůžete ani hnout, spousta rozdělané práce jen čeká na dodělání a vám je všechno jedno. Nakonec si začnete vyčítat, že jste tolik kouřili a zahodíte zbytek jointa do šuplíku, aby jste ho v zápětí vyndali a dostali se do absolutní nirvány. Vysvobodí vás většinou až spánek

- i když je člověk jako opilý, mnohem lépe se orientuje a je schopen celé řady činností. U zkušeného kuřáka málokdy poznáte, že je zkouřený. Navíc zkušený kuřák kouří pomalu a obezřetně. Divili by jste se, kolik lidí je zkouřených ve škole, v práci, při odpočinku. Dokonce jde o takový sport - spousta zkouřených lidí si snaží dokázat, co všechno zvládne v opojném stavu, aniž by to ostatní poznali.

- po konzumaci marihuany nedochází v těle k tak zběsilým procesům jako u alkoholu, proto vás ráno nebolí hlava, není vám špatně, nemáte kocovinu, cítíte se lépe.

- trvání opojení je cca 2 hodiny. I když se THC udrží v krvi ještě několik dnů, dnešní systém sledování neumožní policii zjistit, jste-li omámení nebo ne. Proto, pokud se cítíte, můžete po pár hodinách řídit auto a nikdo na nic nepřijde. V cizině toto řeší Drug testy, ale u nás jsme ještě hodně pozadu. Důrazně nedoporučuji konzumovat trávu před řízením vozidla - raději si to nechejte na doma. Ostatní, nekuřáky bych chtěl také varovat - po silnicích se pohybuje dost omámených lidí, proto buďte opatrní�

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.